11,425 Görüntülenme
7. Koğuştaki Mucize Full izle (2019)
8.5 IMDB Puanı

7. Koğuştaki Mucize Full izle (2019)

(Yedinci Kogustaki Mucize)
Senaryo Özge Efendioglu, Kubilay Tat
7 yaşında olan kızı ile aynı 'akıl' yaşına sahip olan bir babayı canlandıran Aras Bulut İynemli bu filminde de çok iyi bir oyunculuk çıkarmış diyebiliriz. 7. Koğuştaki Mucize filmini izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Çukur dizisi ile birlikte büyük çıkış yakalayan başarılı oyuncu film sektörüne de sağlam bir çıkış yapacağa benziyor.

İmkansızın Ötesi: 7. Koğuştaki Mucize
Orijinal hikayesi Güney Kore’den alınan 7. Koğuştaki Mucize vizyona girdiğinden beri büyük ilgi görmektedir. Dram türünde çekilen film seyirciden olumlu not almıştır. Siz hiç suçlu olmadığınız durumdan yargılandınız mı? Hele ki akli dengeniz yerinde değilken… Bu böyle bir hikaye başından sonuna kadar. Bir babanın ve bir çocuğunun hikayesi. Mükemmel bir oyuncu kabiliyetinin bulunduğu bu film; kısa sürede ses getirmeyi başarmış bir hikayede sahip bir konumda yer alıyor.
Akli dengesi yerinde olmayan bir baba, eşinin çocuğunu doğurması ile vefat etmesi üzerine başlayan bir serüven anlatılıyor. Çocuğu için her şeyi yapan adam, onun değer verdiği, istediği konularda neler yapar siz düşünün. Tüm bu olaylar etrafında şekillenen 7. Koğuştaki Mucize; müthiş bir öyküye sahiptir.
Konusu
Babanın amacı kızının istediği bir çantayı almaktır. Durumu elvermese de, var gücü ile çalışıyor baba bu çantayı almak için. Kızı ve parası ile o çantacıya giriyor. Fakat sırt çantasının satıldığını gören baba, satın alan çocuğun peşine takılıyor. Ama olaylar onu, kızını, annesini kısaca ailesini düşündüğü şekilde ilerletmiyor. Suçsuzken, en ağır cezada yargılanmanın ne demek olduğunu bilemezken, bu film ile aslında gerçekleri hissediyoruz.
Her ne şekilde yargılanırlarsa, içini bilmediğimiz bir durumları var aslında 7. Koğuştaki insanların… Akli dengesi yerinde olmasa da bir babanın, duvarlarını yıkamazsınız. Bir baba ve kızın hapishanede dahi olsa birlikte uyuyabileceğini ve sonsuzluğunu izletiyor. Ve sonunda da kaybettiğimiz duyguları.
Eğer ki, önünüze tüm sıkıntılara rağmen bakabiliyorsanız ya da deniyorsanız, bu film ile de kendinize güzel sonuçlar yaratacaksınız. Belki düşünceler, belki sonuçlar.
Mucizeler yaşandığı zaman hayat bulur, yaşamak için cesaret gerek. Bu filmde bunun öyküsü, izlemeye değer.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

8.660 yorum